Λαύριο - Ιωνικός 81-91: Άνοιξε λογαριασμό παίρνοντας το ντέρμπι

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο Ιωνικός που επικράτησε 91-81 του Λαυρίου

Μετά από πέντε αγώνες ήρθε η ώρα για τον Ιωνικό Νικαίας να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα μιας και επικράτησε εκτός έδρας με 91-81 του Λαυρίου. Ντεμπούτο με νίκη και για τον Βαγγέλη Αγγέλου που ανέλαβε τα ηνία του Ιωνικού μετά το διαζύγιο με τον Στέργιο Κουφό.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Βασίλης Μουράτος. Ο 23χρονος γκαρντ είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Πολύ καλός και ο Τάισον Κάρτερ με 17 πόντους, ενώ 14 σημείωσε ο Άλφα Ντιαλό.

Εξαιρετικός ο Νίκος Χουγκάζ για τους φιλοξενούμενους. Ο 20χρονος φόργουορντ αν και σίγησε στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να πετύχει 18 πόντους και να μαζέψει 11 ριμπαόυντ. 14 πόντους και 9 ριμπάουντ είχε ο Τζέρεμι Χόλογουελ, ενώ στους 16 πόντους σταμάτησε ο Σαγίντ Πρίτζετ. Τους 18 πόντους έφθασε και ο Άνταμ Σμιθ, ο οποίος έκανε μία εξαιρετική τελευταία περίοδο.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!