Live Chat Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Προμηθέας Πατρών

Δείτε εδώ τι συμβαίνει λεπτό προς λεπτό στο ματς του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ κόντρα στον Προμηθέα Πατρών στο ΟΑΚΑ

Η… αυτοκτονία στον αγώνα με τη Βιλερμπάν, όπως είναι φυσικό «πλήγωσε» τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ, ο οποίος έχασε μέσα από τα χέρια του την ευκαιρία να ξεκινήσει με 2-0 στην Ευρωλίγκα. Μολονότι βρισκόμαστε ακόμα στο ξεκίνημα της σεζόν, μετά το «καμπανάκι» στο «Αστρομπάλ», οι «πράσινοι» οφείλουν να αντιδράσουν άμεσα και να διορθώσουν τις ανορθογραφίες που παρουσίασαν στη Γαλλία. Το σημερινό (7μ.μ., CosmoteSport4)… remake των περσινών τελικών με τον Προμηθέα στο ΟΑΚΑ είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία ώστε η ομάδα να βρει και πάλι τον… εαυτό της, ώστε στη συνέχεια να επικεντρωθεί στο πολύ σημαντικό εντός έδρας ματς με την Αρμάνι Μιλάνο, την ερχόμενη Πέμπτη.

Γενικότερα, η ήττα στη Λυών και ειδικά με τον τρόπο που ήρθε κάνει ακόμα πιο σημαντικό το παιχνίδι με την ομάδα της Πάτρας, καθώς ο Αργύρης Πεδουλάκης θέλει να δει από τους παίκτες να συνδυάζουν τη νίκη με μια καλή εμφάνιση που θα δώσει… ψυχολογία εν όψει της δύσκολης συνέχειας. Άλλωστε, ο Οκτώβριος είναι ένας σημαντικός μήνας, ο οποίος περιλαμβάνει παιχνίδια μέσα από τα οποία οι «πράσινοι» θα μπορέσουν να καλύψουν το χαμένο έδαφος στην Ευρωλίγκα και να βγουν από τη δύσκολη θέση. Μια δύσκολη θέση στην οποία μπήκαν μόνοι τους μετά την ήττα από τη Βιλερμπάν. Αρχικά, βέβαια, θα πρέπει να κάνουν την αρχή, δείχνοντας μια καλή εικόνα κόντρα στον Προμηθέα, διατηρώντας το αήττητο στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι στο ΟΑΚΑ θα αναμετρηθούν δύο από τις τέσσερις αήττητες ομάδες της Basket League, με τη σημερινή να είναι η δέκατη αναμέτρηση τους, με τους «πράσινους» να έχουν κερδίσει και στις εννιά προηγούμενες συναντήσεις τους.

Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)
Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»