Ολυμπιακός-Πανιώνιος 98-72: Εύκολη νίκη με επιστροφή Αγραβάνη

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 98-72 του Πανιωνίου σε ένα ματς που επέστρεψε στην ενεργό δράση ο Δημήτρης Αγραβάνης

Ο Έλληνας φόργουορντ πάτησε παρκέ για κάτι παραπάνω από ένα πεντάλεπτο, επιστρέφοντας μετά τον σοβαρό τραυματισμό του που τον άφησε εκτός για έντεκα μήνες.  Όσον αφορά στην εξέλιξη της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά στη συνέχεια «μίλησε» η ποιότητα των παικτών του Μπλατ.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν ακόμα και με 11 πόντους (31-20 στο 14’) αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πίεσαν στην άμυνα περισσότερο και βρήκαν λύσεις έξω από τα 6μ75. Αποτέλεσμα ήταν να «τρέξουν» ένα επιμέρους 20-6, ανατρέποντας την κατάσταση πριν πάνε στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ήταν το απόλυτο αφεντικό και βρέθηκε ακόμα και στο +29 (98-69) λίγο πριν το φινάλε.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-20, 45-41, 71-56, 98-72.

Δείτε τα στατιστικά των δύο ομάδων στο gallery...

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)