Περιστέρι-Ήφαιστος Λήμνου 89-81: Και το «τρένο» συνεχίζεται (photos)

Το αήττητο καλά κρατεί για το Περιστέρι, το οποίο επικράτησε με 89-81 του Ηφαίστου Λήμνου εντός έδρας και έκανε το «5στα5» στο Πρωτάθλημα

Το Περιστέρι μπήκε πολύ δυνατά από το ξεκίνημα και επέβαλλε το ρυθμό του προκειμένου να φτάσει σε μια ακόμα νίκη στο Πρωτάθλημα κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 24-11. Στη συνέχεια ο Ήφαιστος προσπάθησε να βρει τα πατήματα του και ήταν λίγο καλύτερο στο δεύτερο δεκάλεπτο αλλά δεν μπόρεσε και πάλι να απειλήσει το Περιστέρι, που πήγε στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 52-31.

Στη συνέχεια η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη έκανε συντήρηση δυνάμεων κρατώντας και τη διαφορά βγάζοντας μια εξαιρετική εικόνα στο ματς.Ο Ήφαιστος προσπάθησε να μειώσει κάπως τη διαφορά αλλα δεν μπόρεσε να κάνει το comeback και έτσι γνώρισε την ήττα.

Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)