Κολοσσός-Άρης 61-72: Πάτησε «γκάζι» και νίκησε (photos)

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Άρης επικράτησε με 72-61 του Κολοσσού Ρόδου

Με τον Διαμαντή Σλαφτσάκη και τον Δημήτρη Φλιώνη να αλλάζουν όλη την εικόνα της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης έφυγε από τη Ρόδο με ένα πολύ σπουδαίο “διπλό”, κερδίζοντας τον Κολοσσό με σκορ 61-72 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος!

Ο Μπελ με τρίποντο έβαλε τον Άρη μπροστά με 60-61, ο ΜακΓκι έβγαλε άλλη μια σπουδαία άμυνα και στο τρανζίσιον ο Φλιώνης με δεύτερο δικό του τρίποντο στην τέταρτη περίοδο έγραψε το 60-64 (38’)! Ο ΜακΓκι με φόλοου κάρφωμα έγραψε το 60-66 και ο Μπράουνινγκ αστόχησε σε τρίποντο, αλλά οι κίτρινοι έκαναν λάθος και έστειλαν τον Ντιγκς στις βολές (1:15). Αυτός με 1/2 έκανε το 61-66, αλλά ο Σλαφτσάκης με όμορφο τρόπο έκανε το 61-68 μπαίνοντας στο τελευταίο λεπτό!

Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι