Χάντμπολ Γυναικών: Στον τελικό η Νέα Ιωνία, περιμένει αντίπαλο
Intime

Χάντμπολ Γυναικών: Εύκολα έκανε το 2-0 στις νίκες η Νέα Ιωνία κόντρα στην Αναγέννηση Άρτας – Περιμένει αντίπαλο στον τελικό ανάμεσα σε Πυλαία και ΠΑΟΚ.

Σε τρίτο αγώνα θα κριθεί η δεύτερη φιναλίστ της Α1 χάντμπολ γυναικών, που θα διεκδικήσει τον τίτλο απέναντι στη Νέα Ιωνία. Ο ΑΕΣΧ Πυλαίας νίκησε στη Μίκρα τον ΠΑΟΚ με 24-23 (ημίχρονο 9-12), χάρη σε πέναλτι της Κατερίνας Κουκμίση πέντε δευτερόλεπτα πριν τη λήξη και ισοφάρισε σε 1-1 τη μεταξύ τους σειρά για την ημιτελική φάση των πλέι-οφ. Το τρίτο και αποφασιστικό παιχνίδι θα γίνει την προσεχή Τετάρτη (29/3), στην κοινή έδρα των δύο ομάδων, αυτή τη φορά με τυπικά γηπεδούχο τον «Δικέφαλο του βορρά».

Η Νέα Ιωνία έκανε το 2-0 στη σειρά με την Αναγέννηση Αρτας, επικρατώντας πολύ εύκολα με 31-17, πέρασε στους τελικούς και πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της. Η αθηναϊκή ομάδα θα έχει σε κάθε περίπτωση το πλεονέκτημα έδρας, αφού τερμάτισε πρώτη στην κανονική περίοδο.