Τένις: Ήττα και αποχώρηση για τον Ναδάλ

Ο Ράφα Ναδάλ ήταν το «θύμα» της μεγάλης έκπληξης στο ATP Finals, καθώς ο Νταβίντ Γκοφέν νίκησε στην πρεμιέρα του τον Ισπανό σταρ, Νο. 1 της παγκόσμιας κατάταξης!

Αυτή ήταν η σημαντικότερη νίκη στην καριέρα του Βέλγου, που είχε 4 χαμένα «ματς πόιντ» στο 2ο σετ, αλλά τελικά χρειάστηκε 3ο σετ για να πάρει τη νίκη, με 7-6 (5), 6-7 (4) και 6-4.

Αμέσως μετά την ήττα του από τον Γκοφέν, o Nαδάλ απέσυρε τη συμμετοχή του από το ATP Finals εξαιτίας του προβλήματος που έχει με το γόνατό του, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον συμπατριώτη του, Πάμπλο Καρένο Μπούστα, να διεκδικήσει την πρόκριση στο τουρνουά του Λονδίνου.

Ο κάτοχος 16 Grand Slam τίτλων και Νο. 1 στην παγκόσμια κατάταξη, αποφάσισε να αποσύρει τη συμμετοχή του, καθώς το γόνατό του δεν μπορεί να ανταπεξέλθει για άλλους δυο αγώνες σε αυτό το επίπεδο. Επομένως, η σεζόν ολοκληρώθηκε για τον Ισπανό, που θα επιστρέψει στη δράση στο τέλος του Δεκεμβρίου, για το Mubadala World Tennis Championships στο Άμπου Ντάμπι.

Ξενέρωσα τη ζωή μου κάνοντας το Αθήνα-Θεσσαλονίκη με ΙΧ
Τρίποντο-ΕΠΟΣ από Μαρκάνεν (video)
AEK-Κέρκυρα 3-1: Τα γκολ και οι φάσεις του αγώνα (video)
Χιμένεθ: «Το ρόστερ είναι μικρό για τρεις διοργανώσεις»
Κοινωνικό μέρισμα: Τελικές οδηγίες στους δικαιούχους λίγο πριν λήξει η προθεσμία
Κωνσταντινούπολη: Τούρκοι εθνικιστές εισέβαλαν στην Αγία Σοφία για να προσευχηθούν - Δείτε βίντεο
Μάκης Δημάκης: Νέα δισκογραφική «στέγη» - Δείτε το πρώτο του video clip
Έκρηξη βόμβας στη «καρδιά» της Νέας Υόρκης - Πληροφορίες για τραυματίες (pics&vids)