Απόλλων Πάργας-Φιλοθέη Αρτας 0-3

Μία άνετη νίκη πήρε η Φιλοθέη Άρτας επικρατώντας εκτός έδρας του καταδικασμένου Απόλλωνα στην Πάργα με 3-0.

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 30’ με τον Κολιό ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Παπάς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο ίδιος παίκτης έγραψε και το τελικό 3-0 δέκα λεπτά πριν εκπνεύσει ο αγώνας. Μελανό σημείο στη νίκη-ανάσα της Φιλοθέης , η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Χρηστογιάννη στο 90’.

Σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι που παρέμειναν κολλημένοι στον πάτο της βαθμολογίας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ: Παπαγεωργίου (80ʼ Παπανικολάου), Α. Βάσσιος, Κολοκούρας, Μάρκος, Κατσαούνης, Βέκιος (50ʼ Παππάς), Νταής, Β. Βάσσιος, Σερίφης, Δημ. Βάσσιος, Θόδωρος (70ʼ Πετρονάννος)

ΦΙΛΟΘΕΗ ΑΡΤΑΣ: Παπαχρήστος, Κολιός, Θ. Γιαννούλης, Ιωάννου, Μαγκλάρας, Μπιρμπίλης (85ʼ Σ. Γιανούλης), Παπάς (80΄ Λέκος), Νικοπολίδης, Νταλάκας (75ʼ Νίκαρης), Χρηστογιάννης, Σταμάτης.

NBA: Ισοφάρισαν 2-2 τη σειρά με Καβαλίερς οι Μάτζικ μετά το 2Χ2 στο Ορλάντο
Κωπηλασία: Δεύτερο σερί ασημένιο σε Ευρωπαϊκό για Φίτσιου και Κοντού
Super League, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-1: Μοιρασιά και μαθηματική παραμονή
Basket League: Νίκησε ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς