Κύπελλο Αγγλίας: Πρόκριση για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Έβερτον (video)

Κύπελλο Αγγλίας: Η πρώτη ομάδα που πήρε το εισιτήρια για τους «32» έγινε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά το 3-1 επί της Έβερτον.

Προκρίθηκε στους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» φιλοξένησαν την Έβερτον στο «Όλντ Τράφορντ» και επικράτησαν με 3-1. Η ομάδα του Τεν Χαγκ ήταν ανώτερη, αλλά τα πάντα ξεκαθάρισαν στο δεύτερο μέρος, καθώς τα «ζαχαρωτά» πάλεψαν καλά στο πρώτο 45λεπτο, ατύχησαν όμως να δώσουν το προβάδισμα με αυτογκόλ.

Ο Άντονι στο 4’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μάντσεστερ. Η Έβερτον ισοφάρισε με τον Κόαντι γρήγορα, καθώς στο 11’ έγινε το 1-1. Σκορ που οδήγησε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα. Στο 52’ ο ίδιος παίκτης έβαλε ξανά γκολ, αλλά αυτή τη φορά στη λάθος εστία. Αυτογκόλ για την Έβερτον και 2-1 η Γιουνάιτεντ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ράσφορντ στις καθυστερήσεις του ματς.

Έτσι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε, αφήνοντας την Έβερτον εκτός συνέχειας να δώσει τη μάχη της για σωτηρία, καθώς τα «ζαχαρωτά» δεν πηγαίνουν καθόλου καλά στο Πρωτάθλημα.