Γ' Εθνική: Η δράση του Σαββατοκύριακου (9-10/12)

Γ' Εθνική: Η δράση του Σαββατοκύριακου (9-10/12)

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στη Γ' Εθνική.

Το «κυρίως πιάτο» είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή, ωστόσο η «αυλαία» της... δράσης ανοίγει αύριο με έξι αναμετρήσεις. Στον 2ο όμιλο διεξάγεται η 14η ημέρα, στον 3ο και τον 4ο η 12η, ενώ σε όλους τους υπόλοιπους ομίλους θα τελεστεί η 9η αγωνιστική.

Το πρόγραμμα (οι αγώνες αρχίζουν στις 15:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 9/12

Νέστος Χρυσούπολης-Ελπίς Σκουτάρεως 10/12

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Ορφέας Ξάνθης 10/12

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Καβάλα 10/12

ΑΕ Διδυμοτείχου-Άρης Αβάτου 10/12

Αετός Ορφανού-Δόξα Προσκυνητών 10/12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου 17

Ελπίς Σκουτάρεως 15

Νέστος Χρυσούπολης 14

Καβάλα 14

Άρης Αβάτου 12

ΑΕ Διδυμοτείχου 12

Αετός Ορφανού 9

Ορφέας Ξάνθης 8

Δόξα Προσκυνητών 8

Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 8

Μ. Αλέξανδρος Καρπερής 8

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 5

2ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Αγροτικός Αστέρας-Μακεδονικός 9/12

Λαγκαδάς-Άρης Παλαιοχωρίου 9/12

ΑΕΠ Ηρακλής-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 9/12

Καμπανιακός-Εδεσσαϊκός 9/12

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-ΑΟ Καρδίας 10/12

Νάουσα-ΑΕ Καρίτσας 10/12

Αλμωπός Αριδαίας-Κιλκισιακός 10/12

Ρεπό: Πιερικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου 28

ΑΕΠ Ηρακλής 26 -12αγ.

Αλμωπός Αριδαίας 23 -12αγ.

Μακεδονικός 21 -12αγ.

Πιερικός 19

Λαγκαδάς 19 -12αγ.

Αγροτικός Αστέρας 18 -12αγ.

Νάουσα 17 -12αγ.

ΑΟ Καρδίας 16 -12αγ.

Εδεσσαϊκός 16 -12αγ.

Φίλιππος Αλεξάνδρειας 15 -12αγ.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 14 -12αγ.

ΑΕ Καρίτσας 9 -12αγ.

Κιλκισιακός 9 -12αγ.

Καμπανιακός 4 -12αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 10/12

Νέος Αμφίλοχος-Αστέρας Παραποτάμου 10/12

Τηλυκράτης-Εθνικός Φιλιππιάδας 10/12

Θεσπρωτός-Πανλευκάδιος 10/12

ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά 10/12

Δόξα Κρανούλας-Μακεδονικός Φούφα 10/12

Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Τηλυκράτης 22 -10αγ.

Μακεδονικός Φούφα 19 -10αγ.

Νέος Αμφίλοχος 18 -10αγ.

Ερμής Αμυνταίου 18

ΑΕΠ Καραγιαννίων 17

ΑΕ Λευκίμμης 17 -10αγ.

Δόξα Κρανούλας 16 -10αγ.

Θεσπρωτός 16 -10αγ.

Εθνικός Φιλιππιάδας 12 -10αγ.

Καστοριά 8 -10αγ.

Πανλευκάδιος 7 -10αγ.

Σκουφάς Κομποτίου 6 -10αγ.

Αστέρας Παραποτάμου 4 -10αγ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ (12η αγωνιστική)

Βόλος-Βελούχι 9/12

ΑΟ Σελλάνων-Οπούντιος Μαρτίνου 10/12

Ρήγας Φεραίος-Αχιλλέας Φαρσάλων 10/12

Αμβρυσσέας-Αλμυρός 10/12

Αστέρας Ιτέας-Θήβα 10/12

Διγενής Νεοχωρίου-Νίκη Βόλου 10/12

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Βόλος 27 -10αγ.

Αλμυρός 19 -10αγ.

Αστέρας Ιτέας 18 -10αγ.

Νίκη Βόλου 17 -10αγ.

Αμβρυσσέας 17 -10αγ.

Ολυμπιακός Βόλου 16

Θήβα 15 -10αγ.

ΑΟ Σελλάνων 15 -10αγ.

Ρήγας Φεραίος 12 -10αγ.

Διγενής Νεοχωρίου 10 -10αγ.

Οπούντιος Μαρτίνου 7

Αχιλλέας Φαρσάλων 7 -10αγ.

Βελούχι 6 -10αγ.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

ΑΟΚ Πύλου-Παλληξουριακός 10/12 (14:00)

Παναρκαδικός-Ζάκυνθος 10/12 (14:00)

ΠΑΟ Βάρδας-Λεωνίδιο 10/12

Διαγόρας Βραχνέικων-Καλαμάτα 10/12

Αστέρας Βλαχιώτη-Αστέρας Αμαλιάδας 10/12

Πανηλειακός-Αχαϊκή 10/12

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Αστέρας Αμαλιάδας 19

Αστέρας Βλαχιώτη 18

Καλαμάτα 14

Πανηλειακός 14

Διαγόρας Βραχνέικων 12

Αχαϊκή 11

ΠΑΟ Βάρδας 10

Παναρκαδικός 10

Ζάκυνθος 9

ΑΟΚ Πύλου 9

Παλληξουριακός 7

Λεωνίδιο 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Προοδευτική-Λουτράκι 10/12

Ζευγολατιό-Ρόδος 10/12

Ιωνικός-Κερατσίνι 10/12

Διαγόρας Ρόδου-Ένωση Ασπροπύργου 10/12

Εθνικός Πειραιώς-Πέλοπας Κιάτου 10/12

Ρεπό: Ιάλυσος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Προοδευτική 19

Διαγόρας Ρόδου 14 -7αγ.

Εθνικός Πειραιώς 14 -7αγ.

Ιάλυσος 11

Ρόδος 11 -7αγ.

Λουτράκι 11

Κερατσίνι 10 -7αγ.

Ένωση Ασπροπύργου 8 -7αγ.

Ιωνικός 6 -7αγ.

Πέλοπας Κιάτου 5 -7αγ.

Ζευγολατιό 0 -7αγ.

7ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός-Παναργειακός 10/12 (13:30)

Αήττητος Σπάτων-Χαλκίδα 10/12

Ερμής Κιβερίου-Τρίγλια Ραφήνας 10/12

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Αιολικός 10/12

Θύελλα Ραφήνας-Ταμυναϊκός 10/12

Ρεπό: Ερμιονίδα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων 19

Χαλκίδα 17

Ερμιονίδα 11

Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 11 -6αγ.

Θύελλα Ραφήνας 8 -7αγ.

Ερμής Κιβερίου 7 -7αγ.

Αιολικός 7 -7αγ.

Παναργειακός 7 -6αγ.

Τρίγλια Ραφήνας 7 -7αγ.

Πανθηραϊκός 7 -7αγ.

Ταμυναϊκός 4 -7αγ.

8ος ΟΜΙΛΟΣ (9η αγωνιστική)

Ηρόδοτος-Ατσαλένιος 10/12

ΑΕ Μυλοποτάμου-Κηφισιά 10/12

Ιεράπετρα-Αιγάλεω 10/12

Ηλυσιακός-ΑΟ Παλαιοχώρας 10/12

Άγιος Ιερόθεος-Ερμής Ζωνιανών 10/12

Ρεπό: Φωστήρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Ηρόδοτος 19

Ατσαλένιος 15

Αιγάλεω 13 -7αγ.

Ηλυσιακός 10 -7αγ.

Φωστήρας 9

Ιεράπετρα 9 -7αγ.

Ερμής Ζωνιανών 9 -7αγ.

Κηφισιά 7 -7αγ.

ΑΟ Παλαιοχώρας 7 -7αγ.

Άγιος Ιερόθεος 4 -7αγ.

ΑΕ Μυλοποτάμου 3 -7αγ.

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
«Έμφραγμα» για τη Ρόμα (video)
«Έμφραγμα» για τη Ρόμα (video)
Διαστημική Μπαρτσελόνα και πάρτι… τίτλου (video)
Διαστημική Μπαρτσελόνα και πάρτι… τίτλου (video)
Survivor 2: Τραυματίστηκε στο κεφάλι ο Στέλιος Κρητικός - Η επέμβαση του γιατρού
Survivor 2: Τραυματίστηκε στο κεφάλι ο Στέλιος Κρητικός - Η επέμβαση του γιατρού
Πήρε το ντέρμπι ο ΑΠΟΕΛ
Πήρε το ντέρμπι ο ΑΠΟΕΛ
Καιρός: Ραγδαία επιδείνωση τις επόμενες ώρες – Καταιγίδες, χιόνια και κρύο
Καιρός: Ραγδαία επιδείνωση τις επόμενες ώρες – Καταιγίδες, χιόνια και κρύο
Survivor 2: Άρχισε η μεγάλη μάχη - Αυτοί είναι οι Διάσημοι και οι Μαχητές
Survivor 2: Άρχισε η μεγάλη μάχη - Αυτοί είναι οι Διάσημοι και οι Μαχητές
Δολοφονία Στεφανάκου: Βίντεο με τη στιγμή του φονικού – «Δεν θα ζήσω για πολύ»
Δολοφονία Στεφανάκου: Βίντεο με τη στιγμή του φονικού – «Δεν θα ζήσω για πολύ»
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης στο CNN Greece
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης στο CNN Greece

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης