Ολλανδία - Ελλάδα: Το γκολ του Μήτρογλου (video)

Άμεση ήταν η… απάντηση της εθνικής μας ομάδας στο γκολ του Βαϊνάλντουμ στο φιλικό με τους «οράνιε» καθώς ο Μήτρογλου έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Βαϊνάλντουμ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το εξαιρετικό γύρισμα του Γιάσεν και σε κενή εστία είχε κάνει το 1-0 στο τελευταίο φιλικό των δύο ομάδων πριν την έναρξη των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ωστόσο, η Ελλάδα απάντησε… άμεσα, με «δράστη» τον Κώστα Μήτρογλου. Ήταν το 30ο λεπτό, όταν ο Τοροσίδης έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο επιθετικός της Μπενφίκα, με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, διαμόρφωσε το 1-1.

Δείτε…

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι