Ανεβαίνει η Γκλάντμπαχ (videos)!

Με ένα ξέσπασμα στο τέλος η Γκλάντμπαχ κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη με 2-0 επί της Βόλφσμπουργκ.

Ανεβαίνει το τελευταίο διάστημα η Γκλάντμπαχ η οποία πήρε σημαντική νίκη με 2-0 επί της Βόλφσμπουργκ. Ο Νόρντβαϊτ στο 76’ έκανε το 1-0 για να γίνει το τελικό αποτέλεσμα τρία λεπτά αργότερα από τον Τραορέ στο 79’.

Την καλή της πορεία των τελευταίων εβδομάδων συνέχισε η Χέρτα που επιβλήθηκε 3-0 του Αμβούργου. Ο Καλού στο 17’ έκανε το 1-0 για να αναλάβει δράση από εκεί και πέρα ο Ιμπίσεβιτς. Στο 77’ έκανε το 2-0 και ένα λεπτό αργότερα έκανε το τελικό 3-0.

Σημαντική νίκη και για το Αννόβερο με 1-0 απέναντι στη Βέρνερ. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Σανέ στο 56’.Ακόμα περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας αποσπάστηκε η Ίνγκολσταντ που επικράτησε 2-0 της Άιντραχτ. Ο Γκρος στο 78’ έκανε το 1-0 για να γίνει το 2-0 από τον Λεξ στο 84’.

Τέλος στο ισόπαλο 2-2 έμειναν οι Χόφενχαϊμ και Στουτγκάρδη. Ο Βόλαντ στο 33’ έκανε το 1-0 από το πέναλτι για να έρθει η ισοφάριση από τον Κλίμεντ στο 64’. Στο 77’ ο Βόλαντ με το δεύτερό του τέρμα έκανε το 2-1, αλλά στο 90’ ο Βερνέρ ισοφάρισε για το τελικό 2-2.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ