Άρης - Ηρακλής Αμπελοκήπων 3-0 (photos)

Ο Άρης δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στον Ηρακλή Αμπελοκήπων, αλλά φορτσάροντας στο δεύτερο μέρος νίκησε 3-0

Η ομάδα του Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε καλή απόδοση και έχει να θυμάται την τεράστια ευκαιρία του 37ου λεπτού όταν ο Ζιάκας έκανε άστοχη έξοδο αλλά η κεφαλιά του Σουνά απομακρύνθηκε πάνω από την γραμμή της εστίας του Ηρακλή Αμπελοκήπων από τον Γιώγο.

Στο 60' ο άνθρωπος ο οποίος είχε χαρίσει τους τρεις βαθμούς στους «κίτρινους» στο παιχνίδι με τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου, ήταν εκείνος ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Μετά από κόρνερ ο Καλογέρης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Πορτογάλος στόπερ με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ. Επτά λεπτά αργότερα οι Θεσσαλονικείς «κλείδωσαν» το «τρίποντο».

Ο Νάκας έκανε μία σέντρα και ο Καπνίδης με όμορφη κεφαλιά έγραψε το 2-0 μέσα σε αποθέωση από τους οπαδούς οι οποίοι έδωσαν το «παρών» στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Μάουρο Πόι στο 85', όταν ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός βρέθηκε τετ α τετ με τον Ζιάκα και τον πλάσαρε όμορφα για το 3-0.

ΑΡΗΣ (Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς): Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Λιόλιος, Φερνάντεζ, Καλογέρης, Πόι, Ν` Λουντούλου, Κωνσταντινίδης, Σουνάς, Σανιά

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Κώστας Πολυχρονίδης): Ζιάκας, Βόσδου, Γιώγος, Παναγιωτίδης, Κουρδάκης, Γιαξής, Παπαϊωάννου, Χαψάς, Χιονίδης, Μαυρίδης, Πολίτης

Χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης για την Εθνική Ελλάδας
Euroleague: Break στην έδρα της Μονακό και αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR η Φενέρμπαχτσε
Conference League: Πρώτη φιναλίστ η Φιορεντίνα, απέκλεισε την Μπριζ
Άστον Βίλα: "Θέλετε να ποντάρετε εναντίον μας;"