Ναντ-Ολυμπιακός: Τα highlights από την ήττα στην Γαλλία (video)

Ναντ-Ολυμπιακός: Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν με το αριστερό στους ομίλους του Europa League μετά την ήττα τους 2-1 στην Γαλλία.

Ναντ-Ολυμπιακός. Το «συγκρότημα» του Κάρλος Κορμπεράν δεν παρουσιάστηκε έτοιμο για την πρεμιέρα στη δεύτερη τη τάξει ευρωπαϊκή διοργάνωση. Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν 2-1 με τέρμα του Γκεσάν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι είχαν παράπονα από το γεγονός πως ο διαιτητής δεν διέκοψε το παιχνίδι για μαρκάρισμα με χέρι στο πρόσωπο του Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Τα «καναρίνια» προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό του αγώνα με το όμορφο πλασέ του Μοχάμεντ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Μπλας. Οι Πρωταθλητές Ελλάδας βρήκαν «απάντηση» στην έναρξη του δεύτερου μέρους, στο 50’ με το απίστευτο αυτογκόλ του Μουτουσαμί έπειτα από τραγική έξοδο του Λαφόντ.

Τελικά, η ομάδα του Αντουάν Κομπουαρέ κατάφερε να πάρει τη νίκη και συνάμα το «τρίποντο», μια και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκεσάν με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, νίκησε τον Τόμας Βατσλίκ διαμορφώνοντας το 2-1.