Euro 2020: Ιταλία-Αυστρία 2-1 – Τα highlights από την πρόκριση θρίλερ της Σκουάντρα Ατζούρα (video)

Euro 2020: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη-πρόκριση με 2-1 της Ιταλίας επί της Αυστρίας.

Η Ιταλία σε ένα ματς θρίλερ λύγισε 2-1 στην παράταση την Αυστρία στο Γουέμπλεϊ και πέρασε στα προημιτελικά του Euro 2020.

Μέχρι να συμβεί αυτό, όμως και να πάει το ματς στην παράταση χρειάστηκε να ακυρωθεί γκολ του Αρναούτοβιτς για οφσάιντ στο 65’.

Στην παράταση, ωστόσο, οι Ιταλοί ήταν αποφασισμένοι να προκριθούν. Ο Κιέζα στο 95’ μ' έξοχο κοντρόλ, ντρίμπλα κι εκτέλεση με το αριστερό έκανε το 1-0 και στο 105’ ο Πεσίνα σημείωσε το 2-0.

Στο 114’ ο Κάλαϊτζιτς απλά μείωσε σε 2-1.

Δείτε τα highlights από την αναμέτρηση Ιταλία-Αυστρία 2-1

Διαβάστε όλες τις ειδήσεις του Euro 2020

Διαβάστε όλη την επικαιρότητα στο Onsports

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»