Απώλεσε το αήττητο του ο Μολαϊκός

Μόλις επτά αγωνιστικές πριν το φινάλε της Α' Λακωνίας, ο Μολαϊκός υπέστη την πρώτη του ήττα, η οποία, για την ώρα, δεν προκαλεί κίνδυνο.

Στην Σπάρτη, κόντρα στον Λεωνίδα, ο πρωτοπόρος της κορυφαίας κατηγορίας της ΕΠΣ Λακωνίας «λύγισε» με δύο γκολ σε τρία λεπτά. Στο 66ο λεπτό ο Διονύσης Μανιάτης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 68ο λεπτό ο Νικολάι Μουταφσίσιβσκι διαμόρφωσε το 2-0 υπέρ των «πρωτευουσιάνων».

Έτσι, ο Μολαϊκός έμεινε στους 48 βαθμούς, αλλά παραμένει οκτώ μπροστά από τον Λεωνίδα Γλυκόβρυσης που κατέχει την δεύτερη θέση της κατάταξης. Από την πλευρά του, στους 39 «ανέβηκε» ο Λεωνίδας Σπάρτης.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής, τη βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της Α' Λακωνίας.

Χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης για την Εθνική Ελλάδας
Euroleague: Break στην έδρα της Μονακό και αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR η Φενέρμπαχτσε
Conference League: Πρώτη φιναλίστ η Φιορεντίνα, απέκλεισε την Μπριζ
Άστον Βίλα: "Θέλετε να ποντάρετε εναντίον μας;"