NBA: Λύγισαν στο τέλος οι Μπακς χωρίς Αντετοκούνμπο στη Βοστώνη
Twitter / Boston Celtics

Στηριζόμενοι στον Τζέισον Τέιτουμ οι Σέλτικς επικράτησαν δύσκολα των Μπακς, χωρίς Γιάννη Αντετοκούνμπο, 122-119 σημειώνοντας την έβδομη διαδοχική νίκη τους.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ απουσίασε από δεύτερο συνεχόμενο ματς των Μπακς, αφού μετά το παιχνίδι κόντρα στους Σανς, δεν έδωσε το «παρών» ούτε απέναντι στους πρωτοπόρους της Ανατολής. Ο λόγος έχει να κάνει με το πρόβλημα που τον ταλαιπωρεί στον ιγνυακό τένοντα.

Πάντως, τα «Ελάφια» έδειξαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικά, καθώς έφτασαν κοντά σε μία σημαντική ανατροπή από το -18 (101-83) του τρίτου δωδεκαλέπτου. Η ομάδα του Μιλγουόκι πλησίασε στο καλάθι (116-114) στα 32.6’’ πριν το τέλος, αλλά μία άστοχη επίθεση του Λίλαρντ και οι κρίσιμοι πόντοι του Τέιτουμ, έφεραν τη νίκη των γηπεδούχων.

Ο σούπερ σταρ των Σέλτικς τελείωσε τον αγώνα με 31 πόντους, έχοντας ακόμα και 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ από την άλλη, ο Ντάμιαν Λίλαρντ ήταν ο πρώτος σκόρερ του ματς, έχοντας 32 πόντους και ακόμα 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-28, 69-56, 101-83, 122-119.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Μπρούκλιν Νετς, τα ξημερώματα της Παρασκευής (03:00) στο Μιλγουόκι.

Super League: Ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με φόντο τη στέψη ή την παράταση - Το πρόγραμμα και η βαθμολογία
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (28/04) - Πού θα δείτε το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ και τη Super League