NBA: Οι Πέισερς σταμάτησαν τους Μπακς του Γιάννη (Videos)

ΝΒΑ: Οι 25 πόντου του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετοί για το Μιλγουόκι που γνώρισε την ήττα απ’ την Ιντιάνα στην έδρα του με 139-123.

Οι Μιλγουόκι Μπακς έπεσαν… στην παγίδα των Ιντιάνα Πέισερς. Έτσι ηττήθηκαν στην έδρα τους με 139-123, σε ένα αποτέλεσμα που ξάφνιασε τους πάντες στο ΝΒΑ. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 25 πόντους, μάζεψε 9 ριμπάουντ, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για τα «ελάφια» που έκαναν κακό δεύτερο ημίχρονο.

Ο «Greek Freak» και η ομάδα του είχαν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά φαινόταν πως το ματς δεν τους ταιριάζει και τόσο. Κομβικό σημείο τα τρία γρήγορα φάουλ που χρεώθηκαν στον Γιάννη, δίνοντας τη δυνατότητα στους Πέισερς να πάνε στο ημίχρονο όντας στο -9 (64-55).

Η Ιντιάνα έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και δεν έχασε ξανά το προβάδισμα έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τους Νέμπχαρτ και Τζορτζ Χιλ στην περιφέρεια. O πρώτος με 24 πόντους ήταν κορυφαίος σκόρερ της ομάδας του, με τους Νέσμιθ (22) και Μπάντι Χιλντ (20) να τον ακολουθούν. Για τους ηττημένους πέρα απ’ τον Γιάννη, ο Τζρου Χόλιντεϊ πρόσθεσε 19 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-30, 64-55, 101-104, 123-139

NBA: Ισοφάρισαν 2-2 τη σειρά με Καβαλίερς οι Μάτζικ μετά το 2Χ2 στο Ορλάντο
Κωπηλασία: Δεύτερο σερί ασημένιο σε Ευρωπαϊκό για Φίτσιου και Κοντού
Super League, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-1: Μοιρασιά και μαθηματική παραμονή
Basket League: Νίκησε ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς