Το γύρισε από το -16 η ΤΣΣΚΑ με Αρμάνι

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε με πολλά ζόρια την Αρμάνι με 93-84

Ζορίστηκε στην πρεμιέρα της Ευρωλίγκας η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της Αρμάνι Μιλάνο. Οι Ρώσοι επικράτησαν με 93-84 σε ένα ματς το οποίο οι Ιταλοί έβαλαν δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο στην ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη.

Η ΤΣΣΚΑ βρέθηκε ακόμα και με 16 πόντους πίσω στο σκορ, καθώς η αμυντική της συμπεριφορά δεν ήταν καλή με αποτέλεσμα να δεχθεί 48 πόντους σε δύο δεκάλεπτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ρώσοι πήραν μπροστά και με τον Ντε Κολό πρωταγωνιστή έφτασαν στη νίκη. Ο Γάλλος γκαρντ σημείωσε 13 πόντους, από τους συνολικά 19 που πέτυχε, στην τέταρτη περίοδο και ήταν ο λόγος που η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε το παιχνίδι.

Τα Δεκάλεπτα: 16-30, 38-48, 65-64, 93-84

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Ντε Κολό 19, Βέστερμαν 3, Αντόνοβ, Ροντρίγκεθ 20 (4/12δ., 4/8τρ.), Βοροντσέβιτς, Κλάιμπερν 15 (12ρ.), Χίγκινς 21 (9/12δ.), Κουρμπάνοβ 4, Χάινς 6, Χάντερ 5.

Αρμάνι Μιλάνο (Πιανιτζάνι): Γκάουντλοκ 17, Μίτσοβ 16, Καλνιέτις 3, Φοντέκιο, Ταρτσέβσκι 7, Κουζίν, Εμ'Μπαγιέ 5, Θίοντορ 7 (6ασ.), Τζέφερσον, Μπέρτανς 14, Γκουντάιτις 15.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι