Κύμη - Παναθηναϊκός Superfoods 73-90: Απίστευτο σόου από τον Σίνγκλετον

Ο Αμερικανός του Παναθηναϊκού… οργίασε στην Χαλκίδα και με τους 35 πόντους που πέτυχε «έσπασε» όλα τα ρεκόρ και «οδήγησε» την ομάδα του στην νίκη με 90-73.

Με τον Κρις Σίνγκλετον να είναι… διαστημικός και να «σπάει» όλα τα κοντέρ στο κλειστό της Κανήθου οι «πράσινοι» πήραν την νίκη κόντρα στην Κύμη με σκορ… Ο Αμερικανός τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους (6/7 δίποντα, 6/8 τρίποντα, 5/6 βολές) σε 23:09 λεπτά συμμετοχής, ενώ παράλληλα είχε και 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Ο Κρις Σίνγκλετον ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο το παιχνίδι, όπως έκανε και η ομάδα της Κύμης στα πρώτα λεπτά. Στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης το σκορ ήταν ισόπαλο, 14-14, με τον Αμερικανό του «τριφυλλιού» να έχει πάρει.. φωτιά και να μετράει ήδη 12 από τους 14 πόντους της ομάδας του. Οι «πράσινοι» παρά την χαλαρότητα στο αμυντικό κομμάτι ήταν εξαιρετικοί στην επίθεση και με τον Όγκαστ να δίνει λύσεις «έκλεισαν» τα πρώτα δέκα λεπτά του παιχνιδιού με σκορ 23-30. Είναι χαρακτηριστικό πως οι παίκτες του Πασκουάλ σούταραν με εντυπωσιακό τρόπο, μιας και είχαν 7/8 δίποντα και 3/5 τρίποντα.

Διαβάστε περισσότερα στο Leoforos.gr

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1