Τορόντο Ράπτορς: Άνετο πέρασμα από Ατλάντα! (video)

Ξεφεύγοντας στο δεύτερο 24λεπτο, οι Τορόντο Ράπτορς διέλυσαν τους Ατλάντα Χοκς με 105-80 στο «Philips Arena».

Έστειλαν μήνυμα ενόψει πιθανής σύγκρουσης των δύο ομάδων στα playoffs δημιουργώντας διαφορά 23 πόντων έπειτα από ξέσπασμα στο τρίτο 12λεπτο χάρη σε τρομερή προσπάθεια των παικτών του Ντουέιν Κέισι στην άμυνα, που προκάλεσε 22 λάθη των «γερακιών». Επίσης, ο Λου Ουίλιαμς έφτασε στους 26 πόντους και ο Ντε Μαρ Ντε Ροζάν στους 21 συμβάλλοντας στην άνοδο στο 37-17 με νίκη στο πρώτο παιχνίδι αμφότερων των ομάδων μετά τη διακοπή της regular season του 2014-15 για το All Star Game.

Παράλληλα, οι Χοκς έπεσαν στο 43-12 με τέταρτη ήττα σε επτά ματς. Από 11 πόντους σημείωσαν οι Πολ Μίλσαπ, Κάιλ Κόρβερ και Τζεφ Τιγκ, οι οποίοι μοιράστηκαν τον τίτλο του πρώτου σκόρερ της ομάδας του Μάικ Μπουντενχόλζερ, ενώ ο Κεντ Μπέιζμορ ακολούθησε με 10. Τέλος θυμίζουμε πως ο Τάμπο Σεφολόσα (γάμπα) έμεινε έξω.

ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο
Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα