Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ: Ξεπέρασαν το… καλάθι του αιώνα (videos)

Ανεπανάληπτο δίποντο του Τρέβορ Μπούκερ επισκίασε την ήττα των Γιούτα Τζαζ με 99-94 στο «Chesapeake Energy Arena» των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ.

Η τρελή προσπάθεια του 27χρονου πάουερ φόργουορντ βοήθησε τους «μορμόνους» να ολοκληρώσουν το 24λεπτο με υπέρ τους 50-44, αλλά δεν απέτρεψε πτώση στο 13-24. Την ίδια ώρα οι «βροντές» ανέβηκαν στο 18-19 εν τη απουσία του Μιτς Μακ Γκάρι (πόδι) ύστερα από δύο συνεχόμενες «βαριές» ήττες στη regular season του 2014-15, αν και βρέθηκαν πίσω με 81-76 μέσα στην τέταρτη περίοδο, πριν ο Κέβιν Ντουράντ ισοφαρίσει σε 90-90, 3:18 πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, που κρίθηκε με καταλυτικό τρίποντο του Ντίον Ουέιτερς.

Εν τέλει, ο Ντουράντ έφτασε στους 32 πόντους και ο νεοαποκτηθέντας γκαρντ στους 15, ενώ ο Ράσελ Ουέστμπρουκ πρόσθεσε 25 πόντους και 12 ασίστ. Για τους Τζαζ, που στερήθηκαν των υπηρεσιών των Άλεκ Μπαρκς (ώμος), Ενές Καντέρ (αστράγαλος) και Ρόντνι Χουντ (πόδι), ο Γκόρντον Χέιγουορντ πέτυχε 27 πόντους, ο Ντέρικ Φέιβορς 22 και ο Τρέι Μπερκ 20, ενώ ο Μπούκερ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 (3/8 σουτ, 20:49).

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση