Τορόντο Ράπτορς: Στην… άκρη και οι Σανς (video)

Στο 12-2 ανέβηκαν οι Τορόντο Ράπτορς χάρη σε 104-100 επί των Φίνιξ Σανς στο «Air Canada Centre».

Στην πέμπτη συνεχόμενη νίκη του μοναδικού καναδικού συλλόγου του NBA στη regular season του 2014-15 ξεχώρισε ο Γιόνας Βαλαντσίουνας με ρεκόρ καριέρας 27 πόντων, ενώ μάζεψε και 11 ριμπάουντ. Πάντως, οι «πτερόσαυροι» κινδύνευσαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και χρειάστηκαν κρίσιμο λάθος του Τζέραλντ Γκριν (13 ποντ., 5/12 σουτ, 30:03), αν και βρέθηκαν μπροστά με 83-66 στο ξεκίνημα του τέταρτου 12λεπτου. Θυμίζουμε πως ο Τάιλερ Χάντσμπροου (ώμος) δεν ήταν στη διάθεση του Ντουέιν Κέισι, αλλά ο Τζέιμς Τζόνσον (0 πόντ., 0/0 σουτ, 3:56) επέστρεψε στη δράση.

Χωρίς απουσίες παρατάχθηκαν οι «ήλιοι», αλλά ο Γκόραν Ντράγκιτς (6 πόντ., 3/9 σουτ, 21:14) περιθωριοποιήθηκε στα κρίσιμα λεπτά του αγώνα, αφού ο Τζεφ Χόρνασεκ προτίμησε τον «καυτό» Αϊσάια Τόμας (16 πόντ., 2/4 δίπ., 4/6 τρίπ.) δίπλα στον Έρικ Μπλέντσο, ο οποίος ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με 25 πόντους. Ακολούθησε ο Μαρκίεφ Μόρις με 17 πόντους και οκτώ ριμπάουντ.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε τις μάχες επιβίωσης στη Super League και Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι
«Κόκκινη τρέλα» για τον Ολυμπιακό: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Μόνιμη γιορτή στο ΟΑΚΑ, επέστρεψαν τα παιδικά χαμόγελα!
Formula 1: «Αφεντικό» στο πρώτο Sprint ο Φερστάπεν! - Η ώρα και το κανάλι του αγώνα στην Κίνα