Μέμφις Γκρίζλις: Συνεχίζουν αήττητοι με θετικό Κουφό (video)

Έκτη νίκη σε ισάριθμα ματς σημείωσαν οι Μέμφις Γκρίζλις περνώντας με 91-89 από το «Chesapeake Energy Arena» των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ.

Ο Νικ Καλάθης (τιμωρία) παρέμεινε στο περιθώριο, αλλά ο Κώστας Κουφός πήρε 15 λεπτά από τον Ντέιβ Γέργκερ και έφτασε στους τέσσερις πόντους (2/5 σουτ), ενώ μάζεψε επτά ριμπάουντ και κατέγραψε ένα κλέψιμο. Από την άλλη έλειψαν οι Ράσελ Ουέστμπρουκ (χέρι), Κέβιν Ντουράντ (πόδι), Άντονι Μόροου (γόνατο), Πέρι Τζόουνς ΙΙΙ (γόνατο), Αντρέ Ρόμπερσον (πόδι), Μιτς Μακ Γκάρι (πόδι) και Γκραντ Τζέρετ (αστράγαλος), αλλά οι «αρκούδες» ανέβηκαν στο 6-0 έπειτα από άστοχο τρίποντο του Σερζ Ιμπάκα (16 ποντ., 6/16 σουτ, 7 ριμπ.) στη λήξη του τέταρτου 12λεπτου, που προκάλεσε και την πτώση των Θάντερ στο 1-5.

Συνολικά διακρίθηκε ο Μάικ Κόνλεϊ με 20 πόντους (7/14 σουτ), ενώ ο Κόρτνι Λι «έγραψε» 17 και ο Ζακ Ράντολφ 16. Από την άλλη, ο Ρέτζι Τζάκσον πέτυχε 22 πόντους, ενώ ο Τζέρεμι Λαμπ έκανε ντεμπούτο μέσα στη regular season του 2014-15 με 17.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ