Κατάρρευσαν οι Μπόμπκατς

Οι Σάρλοτ Μπόμπκατς μάλλον αποχαιρετούν τα play-off, αφού γνώρισαν βαριά ήττα (111-88) από τους Ιντιάνα Πέισερς.

Μάλιστα, οι «κατς» δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το πλεονέκτημα της έδρας (Time Warner Cable Arena), αν και παρέμειναν ανταγωνιστικοί τα πρώτα 24 λεπτά του ματς (ημίχρονο 54-53 υπέρ των Πέισερς). Ακολούθησε «κατάρρευση» των γηπεδούχων στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης και πλέον βρίσκονται τρεις μακριά από τους όγδοους της Ανατολής, Πέισερς.

Ο Ντάνι Γκράνγκερ «φόρτωσε» το καλάθι της ομάδας του Σάρλοτ με 33 πόντους, ενώ ο Τάιλερ Χάνσμπρο συμπλήρωσε με 24. Ακόμα, ο σέντερ των νικητών, Ρόι Χίμπερτ, έφτασε σε δύο διψήφια στατιστικά, καθώς σημείωσε 13 πόντους και συγκέντρωσε 14 ριμπάουντ.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι