Επέστρεψε ο Άντονι, κέρδισαν οι Μάτζικ

Η επιστροφή του Καρμέλο Άντονι δεν στάθηκε αρκετή για να επιστρέψουν οι Νιου Γιορκ Νικς στη νίκη.

Οι Νεοϋορκέζοι γνώρισαν την τρίτη διαδοχική ήττα τους, αυτή τη φορά στο «Madison Square Garden» με 102-93 από τους Ορλάντο Μάτζικ, που έφθασαν στις τέσσερις σερί νίκες. Ο 27χρονος φόργουορντ, που επανήλθε μετά το διπλό τραυματισμό του σε καρπό και αστράγαλο, έβαλε μεν 33 πόντους, αλλά με πολύ άσχημα ποσοστά ευστοχίας (9/27 σουτ εντός παιδιάς).

Οι Μάτζικ, παρότι είδαν τον Ντουάιτ Χάουαρντ να μένει μακριά από τον καλό εαυτό του, μένοντας στους 8 πόντους (συν έξι λάθη) σε 38 λεπτά συμμετοχής, είχαν το Ράιαν Άντερσον σε μεγάλη ημέρα, καθώς πέτυχε 30 πόντους με 7/13 τρίποντα. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά ο Χέντο Τούρκογλου με πέντε διαδοχικούς πόντους του έφερε τους φιλοξενούμενους στο +5, τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος, δίνοντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα του για τη νίκη. Έτσι, οι πρωτοπόροι της Southeast πλησίασαν την κορυφή της Ανατολής, έχοντας πλέον ρεκόρ 9-3.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1