23 ήττες οι Καβς

Ούτε στο Μέμφις μπόρεσαν να κερδίσουν οι Κλίβελαντ Καβαλίερς, αν και ήταν μπροστά στο ημίχρονο. Το τελικό σκορ ήταν 112-105 υπέρ των Γκρίζλις.

Το ρεκόρ των Καβς έχει φτάσει πλέον στο 8-42. Παρά την φιλότιμη προσπάθεια του Τζέι Τζέι Χίκσον (31 π.), δεν μπόρεσαν να κερδίσουν ούτε αυτόν τον αγώνα. Μάλιστα, στο πρώτο κομμάτι του ματς είχαν παρουσιαστεί αποφασισμένοι να σπάσουν το αρνητικό σερί, αφού το σκορ ημιχρόνου ήταν 59-52 υπέρ τους.
Οι Ζακ Ράντολφ (29 π.), Ρούντι Γκέι (26 π.) και Μάικ Κόνλεϊ (21 π.) σοβαρεύτηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και ενίσχυσαν τους Μέμφις Γκρίζλις με μία σημαντική νίκη.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ