Αφιέρωμα της ΕΟΚ στο Πανελλήνιο Κορασίδων

Συντάκτης: Αλέξανδρος Πρίφτης Δημοσίευση: Δευτέρα, 16 Απριλίου 2012 18.29

Στον Βόλο θα διεξαχθεί η από τις 18 ως τις 22 Απριλίου η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων και την συνδιοργάνωση έχουν αναλάβει η Περιφέρεια Θεσσαλίας, ο Δήμος Βόλου και η ΕΟΚ.

Στην τελική φάση θα συμμετάσχουν οι Εσπερίδες, ο Αθηναϊκός, ο Ηρακλής, το Αρκάδι Ρεθύμνου, ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Αρίων Πτολεμαΐδας. Η ΕΟΚ μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της ετοίμασε το αφιέρωμα που ακολουθεί για την διοργάνωση.

Τα ρόστερ των ομάδων:

ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
4.ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2000 1.70 1-2
5.ΒΑΖΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1996 1.67 2
6.ΚΑΠΑΝΤΑΗ ΜΑΓΔΑΛΕΝΑ 1996 1.75 4
7.ΡΟΥΤΣΗ ΕΛΕΝΗ 1997 1.73 1-2
8.ΜΑΜΤΑ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ 1997 1.76 1-2
9. ΚΟΛΛΑΤΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 1998 1.70 1-2
10.ΜΑΛΑΜΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1997 1.75 3
11.ΜΗΛΙΩΤΗ ΕΡΘΦΥΛΗ 1996 1.75 3
12. ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΚΛΕΙΩ 1996 1.82 3-4
13. ΚΟΥΤΟΥΖΟΥ ΑΣΠΑ 1996 1.72 3
14. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1996 1.78 3-4
15 ΛΟΥΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1996 1.91 5
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
4. ΑΥΓΟΥΣΤΟΓΛΟΥ ΝΙΚΗ 1997 1.73 3-4
5. ΣΙΔΕΡΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1996 1.73 1
6. ΤΡΑΓΟΥΛΙΑ ΚΩΝ/ΝΑ 1998 1.68 1-2
7. ΑΓΑΘΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 1998 1.65 1-2
9. ΖΑΡΑΦΙΔΟΥ ΖΩΓΡΑΦΙΑ 1996 1.73 3-4
10. ΖΑΝΙΑ ΜΑΡΙΑ 1996 1.70 2
11.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ 1997 1.73 2-3
12. ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1998 1.70 3-4
13. ΣΩΜΟΥ ΕΦΗ 1997 1.76 2-3
14. ΖΑΒΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1996 1.68 3-4
15. ΜΑΡΙΟΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1996 1.85 5
16.ΝΤΙΞΙΝΑ ΖΩΗ 1996 1.80 5
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
4. ΚΟΓΚΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 1996 1.73 2-3
5.ΤΣΟΥΜΠΕΡΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1997 1.69 2
6.ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 1996 1.81 1-2-3
7.ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1996 1.68 2
8.ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ ΑΝΝΑ 1996 1.79 3-4
9.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΝΤΙΝΑ 1996 1.70 2-3
10.ΚΟΒΑΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1996 1.91 5
11.ΑΜΟΙΡΙΔΟΥ ΝΕΦΕΛΗ 1996 1.64 1-2
12.ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 1998 1.85 3-4
13.ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1996 1.74 3-4
14.ΚΑΛΗΜΕΡΗ ΚΙΚΗ 1996 1.87 4-5
15.ΜΠΑΛΑΣΚΑ ΦΡΩΣΩ 1996 1.70 1-2
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΣΛΑΡΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
4.ΜΠΟΤΣΙ ΤΖΕΝΙΦΕΡ 1996 1.74 2-3
5. ΒΕΛΙΣΚΟΒΙΤΣ ΝΑΤΑΛΙΓΙΑ 1996 1.70 1-2
6. ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1997 1.77 2-3
7. ΖΟΥΜΠΕΡΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1996 1.80 4-5
8.ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ 1996 1.70 3-4
9. ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1996 1.69 2-3
10. ΣΑΛΙΑΙ ΡΕΤΖΙΝΑ 1996 1.69 2-3
11. ΛΙΤΣΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1997 1.81 4-5
12. ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΕΛΙΝΑ 1996 1.69 1-2
13. ΛΕΛΕΔΑΚΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 1996 1.77 4-5
14. ΜΙΧΟΥ ΕΛΕΝΗ 1996 1.79 4-5
15. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1997 1.72 3-4
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΛΕΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
4. ΜΠΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 1996 1.65 1
5. ΚΛΕΙΤΣΑ ΣΟΦΙΑ 1996 1.76 2
6. ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΡΕΤΗ 1998 1.68 2
7. ΒΑΣΑΓΙΩΡΓΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2000 1.60 1
8.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1996 1.82 5
9.ΤΣΟΥΜΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ 1999 1.65 2
10. ΤΟΛΗ ΠΑΡΘΕΝΙΑ – ΕΙΡΗΝΗ 1999 1.72 3-4
11.ΤΑΣΙΟΥΛΑ ΕΡΜΙΝΑ 2000 1.71 3-4
12. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 1998 1.80 2
13. ΣΙΔΕΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 1996 1.84 4
14. ΤΟΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ – ΜΑΡΙΑ 1996 1.83 5
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΣΙΑΜΕΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
4. ΚΟΤΖΑΙΤΣΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 1997 1.77 4-5
5. ΠΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ 1997 1.72 1-2
6. ΚΡΑΝΙΩΤΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 1997 1.68 1
7.ΚΑΤΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 1997 1.69 2
8. ΧΑΙΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 1996 1.86 5
9. ΓΚΕΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 1997 1.74 3-4
10. ΚΟΥΜΠΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ 1998 1.66 1
11.ΜΑΝΤΣΟΥ ΧΙΟΝΙΑ 1998 1.69 1-2
12. ΝΤΑΛΑ ΠΑΝΩΡΑΙΑ 1996 1.74 2-3
13. ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ 1999 1.72 4-3
14.ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ 1999 1.73 5
15. ΔΗΜΑΡΧΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 1998 1.78 4-5
ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΓΑ

Το πρόγραμμα των αγώνων

ΤΕΤΑΡΤΗ 18/04/2012
16.00 ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. – ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
18.00 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
19.30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
20.00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΕΜΠΤΗ 19/04/2012
16.00 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
18.00 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ.
20.00 ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/04/2012
16.00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
18.00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
20.00 ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/04/2012
16.00 ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
18.00 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
20.00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/04/2012 1
10.00 ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ
12.00 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ.
14.00 ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
15.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Η χρυσή βίβλος των πρωταθλητριών
1989 - 90 : MΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
1990 - 91 : ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥΣ
1991 - 92 : ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
1992 - 93 : ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
1993 - 94 : ΓΣ ΒΟΛΟΥ
1994 - 95 : ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
1995 - 96 : ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
1996 - 97 : ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ
1997 - 98 : ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
1998 - 99 : ΑΚΑΔΗΜΙΑ 75 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1999 - 00 : ΓΑΣ ΙΦΙΤΟΣ ΠΥΡΓΟΥ
2000 - 01 : ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
2001 - 02 : ΜΕΝΤ
2002 - 03 : ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
2003 - 04 : ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
2004 - 05 : ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2005 - 06 : AΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
2006 - 07 : ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
2007 - 08 : ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
2008 - 09 : ΑΕ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
2009 - 10 : ΠΑΟΚ
2010 - 11 : ΠΑΟΚ

Οι επιτροπές των αγώνων

ΕΠΙΤΙΜΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΟΚ
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΓΚΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΣΚΑΘ
ΠΑΥΛΟΣ ΜΑΒΙΔΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΙΝΤΖΗΛΑΙΟΣ Β’ ΑΝΤ/ΔΡΟΣ ΕΟΚ- ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ
ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΡΕΝΤΖΙΑΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΣΑΒΒΑΣ ΛΙΟΡΤΟΣ ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΕΟΚ
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΤΡΑΦΟΥΡΗΣ ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΕΟΚ
ΘΑΝΑΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΕΟΚ
ΝΙΚΟΣ ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΑΝΤ/ΔΡΟΣ ΕΣΚΑΘ
ΕΥΓΕΝΙΑ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΕΣΚΑΘ
ΚΡΕΜΑΣΤΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΕΣΚΑΘ
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ ΜΕΛΟΣ ΚΕΔ/ΕΟΚ
ΜΥΡΙΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΕΦΑΑ/ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΩΝ

Κατηγορία: Υπόλοιπη Ελλάδα
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.