Καθάρισε ο Λαρεντζάκης για Κολοσσό!

Ανώτερος ήταν ο Κολοσσός Ρόδου στην αναμέτρηση με το Ρέθυμνο επικρατώντας 80-67 με τον Λαρεντζάκη να σταματάει στους 25 πόντους.

Την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν πήρε ο Κολοσσός Ρόδου ο οποίος φιλοξένησε το Ρέθυμνο για να φτάσει στη νίκη με 80-67 και να αναγκάζει τους Κρητικούς την ίδια ώρα στην πρώτη τους ήττα.

Από την πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι καθώς προηγήθηκαν 27-16. Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 46-33. Στην 3η περίοδο ο ΑΓΟΡ μείωσε σε  56-52, αλλά ξανά στην τελευταία περίοδο ο Κολοσσός με επιμέρους σκορ 24-15 έφτασε στη μεγάλη νίκη με 80-67.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Λαρεντζάκης που είχε 25 πόντους με 9/12 βολές, 5/5 δίποντα και 4/7 τρίποντα.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ: Λαρεντζάκης 25, Λίντεν, Ρέλεφορντ 12, ΜακΓκι 4, Λιούις 6, Μπίλης, Οικονομόπουλος, Μανωλόπουλος 7, Ντέιβις 20, Γεωργαλής 1, Αγκελάκος, Άχονεν5.
ΡΕΘΥΜΝΟ: Κλουφ 18, Ρέλφορντ 8, Σάφτενααρ 7, Γιαννόπουλος 8, Κορόλεφ 11, Ματαλόν 6, Σχίζας 3, Κουκ 4, Καμπερίδης 2.