Basket League ΟΠΑΠ: Πρώτος και αήττητος ο Πανιώνιος!

Ο Πανιώνιος κατάφερε να επικρατήσει εύκολα του Άρη εκτός έδρας με 82-60, κάνοντας έτσι το «5 στα 5» και φιγουράρει πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή της Basket League ΟΠΑΠ.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης είχε εύκολο έργο απέναντι στον Άρη που δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο κλίμα του αγώνα. Ο Πανιώνιος πήρε την 5η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 σε ισάριθμα ματς, καθώς επιβλήθηκε του Άρη με 82-60.

Στον άλλον αγώνα της ημέρας, ο ΚΑΟΔ δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας, ωστόσο χάρη σε ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο πήρε τον έλεγχο του αγώνα και τη νίκη με 76-69.

Θυμηθείτε την εξέλιξη των δύο αναμετρήσεων όπως σας τη μετέφερε το Onsports…

{coveritlive}10687c0d1f{/coveritlive}

Άρης - ΠΑΟΚ: Πορεία χιλιάδων οπαδών - Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις σε όλη την πόλη (vid+pics)
Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»
ΑΕΚ: Ζητά την προσοχή των οπαδών - «Το γήπεδο είναι περιουσία όλων»