Χίλιες νίκες οι Canes

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τρίτη, 25 Ιανουαρίου 2011 20.18

Ο αγώνας της βραδιάς (ξημερώματα 25/1) έγινε στο RBC Center. Δέκα γκολ και πολύ ξύλο.

Οι Carolina Hurricanes έφυγαν χαρούμενοι από το στάδιο, καθώς αυτοί σημείωσαν έξι από τα δέκα γκολ της αναμέτρησης. Τα χαρακτηριστικό είναι πως τα επτά γκολ μπήκαν στην τελευταία περίοδο.
Τα νεύρα κυριάρχησαν στο ξεκίνημα του ματς. Η αποκορύφωση ήρθε στο τέλος του πρώτο εικοσαλέπτου, όταν οι παίκτες των δύο ομάδων συγκρούστηκαν, αντί να πάνε στα αποδυτήρια! Στο δεύτερο εικοσάλεπτο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-1.
Τα γκολ δεν είχαν σταματημό στην τελική περίοδο. Η εξέλιξη του σκορ ήταν η εξής: 3-1, 3-3, 5-3, 5-4 και 6-4 σε άδεια εστία. Οι γηπεδούχοι ήθελαν περισσότερο τους δύο βαθμούς, αλλά οι Maple Leafs έδειξαν στοιχεία δυνατής ομάδας.
Τέλος, με αυτή την νίκη, οι Carolina Hurricanes συμπλήρωσαν χίλιες νίκες στην ιστορία τους.

Κατηγορία: US Sports