Επικράτησαν οι Canes

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2011 04.21

Οι Carolina Hurricanes πήραν δύο υπερπολύτιμους βαθμούς κερδίζοντας στα πέναλτι τους φιλόδοξους Washington Capitals.

Το σκορ της κανονικής διάρκειας ήταν 2-2. Μάλιστα, τρία από τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στην δεύτερη περίοδο. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Jussi Jokinen, αλλά οι «πρωτευουσιάνοι» των Ηνωμένων Πολιτειών πέτυχαν την ανατροπή στο τέλος του συγκεκριμένου εικοσαλέπτου με γκολ των Alexander Semin και Marcus Johansson.

Στο δεύτερο λεπτό της τρίτης περιόδου, ο Jeff Skinner ισοφάρισε σε 2-2 και αυτό το σκορ παρέμεινε μέχρι το τέλος και σε όλη την διάρκεια της παράτασης. Μοιραία, η αναμέτρηση οδηγήθηκε στα πέναλτι, στα οποία ο Skinner πέτυχε το πρώτο γκολ της ομάδας της Καρολάινας και ο Tuomo Ruutu διαμόρφωσε το τελικό 2-0 της διαδικασίας.

Κατηγορία: US Sports