Τα «αρπακτικά» αντέχουν

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Παρασκευή, 18 Μαρτίου 2011 05.17

Οι Nashville Predators εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και κέρδισαν με 4-3 στην παράταση τους ανώτερους Boston Bruins.

Αρχικά, ο Tyler Seguin άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά η χαρά των Bruins κράτησε έξι λεπτά, αφού τόσο χρειάστηκε ο Sergei Kostitsyn για να πετύχει το 1-1. Μάλιστα, στα μέσα της δεύτερης περιόδου, ο Colin Wilson έδωσε το προβάδισμα στους Predators.

Μόλις τρία λεπτά μετά το παραπάνω γκολ, ο David Krekci σημείωσε το 2-2. H δεύτερη ανατροπή της βραδιάς ολοκληρώθηκε στην αρχή του τρίτου εικοσαλέπτου, όταν ο Patrice Bergeron διαμόρφωσε το 3-2 υπέρ της ομάδας της Βοστόνης. Πάντως, ο David Legwand είχε ακόμα μερικές… δηλώσεις, αφού ισοφάρισε (3-3) 9:04 πριν το τέλος.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, στην οποία ο Shea Weber έδωσε τον επιπλέον βαθμό στα «αρπαχτικά» του Νάσβιλ. Συγκεκριμένα οι Predators έφτασαν στους 82 βαθμούς και συνεχίζουν την μάχη πρόκρισης στα πλέι-οφ, μέσω της δυτικής περιφέρειας.

Κατηγορία: US Sports