Πλησιάζουν οι «διάβολοι»

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011 05.50

Οι New Jersey Devils πήραν δύο ακόμα βαθμούς κερδίζοντας στην παράταση τους Atlanta Thrashers με 3-2.

Μάλιστα, οι «διάβολοι» ισοφάρισαν δύο φορές το σκορ, αν και αγωνίστηκαν εκτός έδρας. Πρόκειται για την 21η τους νίκη στους τελευταίους 26 τους αγώνες! Πάντως, τέσσερα από τα πέντε γκολ της συγκεκριμένης αναμέτρησης σημειώθηκαν σε power play (παίκτης παραπάνω).

Οι Thrashers προηγήθηκαν στα μέσα του δεύτερου εικοσαλέπτου και οι Devils ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα. Το σκηνικό επαναλήφθηκε στην τρίτη περίοδο και χρειάστηκε το χρυσό γκολ του Travis Zajac (δεύτερο του στον αγώνα), ώστε οι «διάβολοι» να πάρουν τον επιπλέον βαθμό.

Αμφότερες οι ομάδες παραμένουν εκτός προνομιούχας οκτάδας της ανατολικής περιφέρειας, αλλά διατηρούν ελπίδες εισόδου σε αυτή.

Κατηγορία: US Sports