Τελικός των Featherweight

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Παρασκευή, 22 Απριλίου 2011 00.31

Το Bellator 41, το οποίο διεξήχθη στην Αριζόνα, ολοκληρώθηκε και πρόκρινε δύο μαχητές στον τελικό του τουρνουά Featherweight.

Συγκεκριμένα, οι Patricio Freire και Kenny Foster θα διεκδικήσουν την νίκη στον τελικό των 66 κιλών του αμερικάνικου promotion αγώνων ΜΜΑ. Ο πρώτος επικράτησε του Wilson Reis στο βραζιλιάνικο «εμφύλιο», καθώς τον εξόντωσε στο τρίτο γύρο. Ο δεύτερος, ο Foster σημείωσε την έκπληξη της βραδιάς, αφού υπέταξε τον αντίπαλο του προς το τέλος της δικής του αναμέτρησης.

Ακόμα, οι δύο ενεργοί πρωταθλητές του Bellator συνέχισαν με νίκες, χωρίς όμως να θέσουν τις ζώνες τους υπό διεκδίκηση. Στο main event, o Joe Warren χρειάστηκε την απόφαση των κριτών για να κερδίσει τον Marcos Galvao.

Αποτελέσματα Bellator 41
O Joe Warren (πρωταθλητής Featherweight) κέρδισε τον Marcos Galvao (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση των κριτών.
Ο Patricio Freire (ΒΡΑ) κέρδισε τον Wilson Reis (ΒΡΑ) με νοκ άουτ στο 3:29 του τρίτου γύρου και προκρίθηκε στο τελικό Featherweight.
O Zach Makovsky (πρωταθλητής Bantamweight) κέρδισε τον Chad Robichaux (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 2:02 του τρίτου γύρου.
Ο Kenny Foster (ΗΠΑ) κέρδισε τον Daniel Straus (ΗΠΑ) με υποταγή στο 3:48 του τρίτου γύρου και προκρίθηκε στο τελικό Featherweight.

Κατηγορία: Δυναμικά Αθλήματα