Τα αποτελέσματα στους Νέους άνδρες

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2012 02.13

Τα φαβορί προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος των Νέων ανδρών στο πόλο

Τα φαβορί πήραν τις προκρίσεις στην επόμενη φάση (Β’, ημιτελική) του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών από τους ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης που ολοκληρώθηκαν σήμερα, ενώ και στους ομίλους που συνεχίζονται ή ξεκίνησαν σήμερα και ολοκληρώνονται αύριο, το προβάδισμα για την πρόκριση έχουν πάρει επίσης τα φαβορί.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους:

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (κολυμβητήριο ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ). Αποτελέσματα σημερινά: 2η Αγωνιστική: Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιάδα Ιωαννίνων 4-4, ΚΟ Καρδίτσας – Νηρέας Βέροιας 15-1, Ποσειδών Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 2-4. 3η Αγωνιστική: Ολυμπιάδα Ιωαν. – ΚΟ Καρδίτσας 6-19, ΝΟ Καβάλας - Δελφίνια Πτολ. 7-7, Νηρέας Βέροιας – Ποσειδών Κοζάνης 2-6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες):
1.    ΚΟ Καρδίτσας (54-12) 9
2.    Ποσειδών Κοζάνης (14-11) 6
3.    Ολυμπιάδα Ιωαν. (23-29) 4
4.    ΝΟ Καβάλας (16-29) 4
5.    Δελφίνια Πτολ. (16-17) 2
6.    Νηρέας Βέροιας (9-34) 0

Το Σημερινό Πρόγραμμα (Κυριακή 22/1): 4η Αγωνιστική: 09:00 Δελφίνια Πτολ. – ΚΟ Καρδίτσας, 10:00 Ποσειδών Κοζ. – Ολυμπιάδα Ιωαν., 11:00 ΝΟ Καβάλας – Νηρέας Βέροιας. 5η Αγωνιστική: 16:00 ΚΟ Καρδίτσας – Ποσειδών Κοζάνης, 17:00 Ολυμπιάδα Ιωαν. – ΝΟ Καβάλας, 18:00 Νηρέας Βέροιας – Δελφίνια Πτολεμ.

3. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ): Αποτελέσματα σημερινά: 2η Αγωνιστική: ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 17-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-12, ΝΟΒΑ – Αναγέννηση Λαμίας 12-4. 3η Αγωνιστική: ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 8-5, Αναγέννηση Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ 12-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 αγώνες)
1.    ΟΥΚ Βόλου (56-7) 9
2.    ΝΟ Λάρισας (41-15) 9
3.    Νηρέας Λαμίας (23-25) 3
4.    ΝΟΒΑ (17-30) 3
5.    ΝΕ Λαμίας (18-39) 3
6.    Αναγέννηση Λαμίας (10-49) 0

Το Σημερινό Πρόγραμμα (Κυριακή 22/1): 4η Αγωνιστική: 10:00 ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας, 11:00 ΝΟΒΑ – ΝΕ Λαμίας, 12:00 Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Λάρισας. 5η Αγωνιστική: 17:30 Νηρέας Λαμίας – ΝΟΒΑ, 18:30 ΝΕ Λαμίας – Αναγέννηση Λαμίας, 19:30 ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου.

5. ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο ΧΑΝΙΩΝ): Αποτελέσματα σημερινά: 2η Αγωνιστική: ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 9-14. 3η Αγωνιστική: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 35-5.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ):
1.    ΝΟ Χανίων (55-6) 6
2.    ΝΟ Ρεθύμνου (15-29) 3
3.    ΝΟ Αγ. Νικολάου (14-49) 0

** Προκρίθηκε ο ΝΟ Χανίων.

6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ): Αποτελέσματα σημερινά: 2η Αγωνιστική: Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-15, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-21. 3η Αγωνιστική: ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-15, Νηρέας Χαλ. – ΝΟ Χαλκίδας 9-8.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)
1.    ΝΟ Βουλιαγμένης (57-4) 9
2.    ΝΟ Χίου (26-26) 6
3.    Νηρέας Χαλ. (15-44) 3
4.    ΝΟ Χαλκίδας (14-38) 0

** Προκρίθηκαν ΝΟ Βουλιαγμένης και ΝΟ Χίου.

8. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΠΕΙΡΑΙΑ): Αποτελέσματα σημερινά: 1η Αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 24-2, Εθνικός ΟΦΠΦ – Μίλων 16-7. 2η Αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μίλων 27-0, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2 αγώνες)
1.    Ολυμπιακός (51-2) 6
2.    Εθνικός ΟΦΠΦ (29-9) 6
3.    ΚΟΠΙ (4-37) 0
4.    Μίλων (7-43) 0

Το σημερινό πρόγραμμα (Κυριακή 22/1): 3η Αγωνιστική: 10:00 Εθνικός ΟΦΠΦ – Ολυμπιακός, 11:00 ΚΟΠΙ – Μίλων.
9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ): Αποτελέσματα σημερινά: 1η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Καλαμακίου 23-1, ΝΟ Μυτιλήνης – ΓΣ Περιστερίου 3-11. 2η Αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου 16-2, ΝΟ Μυτιλήνης – ΝΟ Καλαμακίου 10-9.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2 αγώνες):
1.    ΑΝΟ Γλυφάδας (39-3) 6
2.    ΓΣ Περιστερίου (13-19) 3
3.    ΝΟ Μυτιλήνης (13-20) 3
4.    ΝΟ Καλαμακίου (10-33) 0

ΤΟ Σημερινό Πρόγραμμα (Κυριακή 22/1): 3η Αγωνιστική: 10:00 ΝΟ Μυτιλήνης – ΑΝΟ Γλυφάδας, 11:00 ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Περιστερίου.  

10. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Π. ΦΑΛΗΡΟΥ):  Αποτελέσματα Σημερινά: 2η Αγωνιστική: Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 23-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Ιωνικός Νικαίας 6-7. 3η Αγωνιστική: Τρίτων Αμαρουσίου – Π. Φάληρο 4-17, Ιωνικός Νικαίας – ΑΟ Πετρούπολης 10-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)
1.    Π. Φάληρο (51-9) 9
2.    Ιωνικός Νικαίας (19-21) 6
3.    Τρίτων Αμαρ. (15-28) 3
4.    ΑΟ Πετρούπολης (11-38) 0

** Προκρίθηκαν  το Π. Φάληρο και ο Ιωνικός Νικαίας.

Κατηγορία: Ερασιτεχνικό Πόλο
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.