Δεύτεροι στο Breukelen Cup

Τη δεύτερη θέση κατέλαβε η ομάδα Νέων του Εργοτέλη στο Breukelen Cup, καθώς έχασε στον τελικό 5-4 στα πέναλτι από την Ουτρέχτη.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση έληξε 1-1. Το γκολ για την ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη σημείωσε ο Κοζορώνης στο 39’, ενώ είχε και δύο δοκάρια με τον Άγγελο Χαντί, καθώς και πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Στη διαδικασία των πέναλτι ευστόχησαν οι Σαρρής, Χαντί, Μπρούνο, ενώ αστόχησαν οι Κοζορώνης (δοκάρι) και Μπουχαλάκης.
Στο πρωινό παιχνίδι ο Εργοτέλης ηττήθηκε 3-1 και πάλι από την Ουτρέχτη. Το γκολ των «κιτρινόμαυρων» σημείωσε ο Μπρούνο στο 42ο λεπτό.

Οι Νέοι του Εργοτέλη είχαν μια πολύ καλή παρουσία στο διεθνές τουρνουά, αποδεικνύοντας πως γίνεται σωστή δουλειά στις ακαδημίες και πως οι νεαροί άσοι μπορούν να στελεχώσουν την πρώτη ομάδα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Τζανακάκης, Πρωτογεράκης, Σαρρής, Κανδηλάκης, Κοζορώνης, Μπουχαλάκης, Χρυσοφάκης, Χαντί, Μπρούνο Δωματάς (35’ Καλογέρης).

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ