Ατρόμητος - Πανιώνιος 3-1

Σε προσωπικό του σόου μετέτρεψε ο Στέφανο Ναπολεόνι τον αγώνα του Ατρόμητου με τον Πανιώνιο και με χατ-τρικ οδήγησε τους Περιστεριώτες στη νίκη με 3-1

Ο Ιταλός ήταν όλα τα λεφτά καθώς πέτυχε και τα τρία γκολ της ομάδας του Νίκου Νιόπλια και δείχνει έτοιμος να «βομβαρδίσει» τις αντίπαλες εστίες και στα πλέι οφ.

Από την άλλη οι Νεοσμυρνιώτες μετά από αυτήν την ήττα έμπλεξαν για τα καλά και μόνο εύκολα δεν θα παραμείνουν στην κατηγορία.

Το παιχνίδι «σημαδεύτηκε» από τις δύο διακοπές -μία σε κάθε ημίχρονο- λόγω ενός πανό που σήκωσαν οι οπαδοί των γηπεδούχων.

Στο 38' ο Ναπολεόνι πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή σε μία ανύποπτη φάση και μ' ένα δυνατό αριστερό σουτ την έστειλε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Παπαδόπουλου.

Το δεύτερο ημίχρονο κυλούσε χωρίς κάτι διιαίτερο μέχρι το 67ο λεπτό του αγώνα. Σ' εκείνο το σημείο οι οπαδοί του Ατρόμητου ανέβασαν ξανά το ίδιο πανό κι άναψαν καπνογόνα με αποτέλεσμα ο ρέφερι Πραξιτέλης Ζαχαριάδης να διακόψει τον αγώνα.

Ο Πανιώνιος πίεζε μετά τη νέα... αρχή στον αγώνα, και θα μπροούσε να έχει ισοφαρίσει. Ωστόσο ο Ατρόμητος ήταν εκείνος που έφτασε στο δεύτερο γκολ.

«Δράστης» ο Ναπολεόνι ξανά στο 96'. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 102' πέρασε τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου για το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 106' με τον Δημήτρη Κολοβό.

Ατρόμητος (Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία (86' Δημούτσος), Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Κούρος (65'Καραμάνος), Μπρίτο, Ούμπιδες, Ναπολεόνι, Καράσκο (53' Αγκουαζί).

Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Μπουμάλ (63' Γιάννου), Τασουλής, Μητρόπουλος, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Χατζηισαΐας, Μπακασέτας, Κόρμπος (84' Καθάριος), Κολοβός, Φούντας.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι