ΠΑΟΚ: O… έλεγχος των δανεικών

Οι ιθύνοντες του «Δικεφάλου» παρουσιάζουν την καθιερωμένη «δράση» των παικτών που έχουν παραχωρηθεί με τη μορφή δανεισμού

Μετά το πέρας του εκάστοτε σαββατοκύριακου οι ιθύνοντες του ΠΑΟΚ ενημερώνουν για την αγωνιστική πρόοδο των δανεικών. Έτσι και το πρωί της Τρίτης (21/10) φρόντισαν να γνωστοποιήσουν πώς τα πήγαν οι παίκτες που φοράνε φανέλα άλλης ομάδας με τη μορφή δανεισμού.

Αναλυτικά αναφέρεται: «Το ντεμπούτο με γκολ του Λούκας ήταν αυτό που ξεχώρισε ανάμεσα στη δράση των δανεικών ποδοσφαιριστών του ΠΑΟΚ το περασμένο Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά:

Λα Κορούνια – Βαλένθια 3-0
Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια επί της Βαλένθια, στην προσπάθεια που κάνει να ξεκολλήσει από τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Ο “δικός” μας Λούκας, μετά από δυο συνεχόμενους τραυματισμούς κατάφερε να αγωνιστεί ως βασικός και μάλιστα να σκοράρει ένα πολύ όμορφο γκολ για το 2-0 στο 43ο λεπτό. Αποθεώθηκε από τους φίλους της ομάδας του όταν έγινε αλλαγή στο 58ο.

Οσασούνα-Τενερίφη 3-2
Ο Χακόμπο ήταν εκτός αποστολής και η ομάδα του έχασε με 3-2 από την Οσασούνα.

Σετούμπαλ-Αρούκα 1-0 (Κύπελλο)
Δεν αγωνίστηκε και πάλι ο Δημήτρης Πέλκας στο ματς Κυπέλλου της ομάδας του, η οποία νίκησε με 1-0.

Βέροια-Λεβαδειακός 2-1
Ο Κώστας Παναγιωτούδης δεν ήταν στην αποστολή της Βέροιας στο νικηφόρο 2-1 επί του Λεβαδειακού.

Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός 0-0
“Εμφύλιο” είχαμε στη Football League καθώς ο Απόλλων των Κιόσε-Β. Παπαδόπουλου αντιμετώπισε τον Πιερικό των Γιαννούλη-Μυστακίδη. Ο Αλβανός αμυντικός δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού που αποκόμισε σε παιχνίδι της Εθνικής Ελπίδων της Αλβανίας, ενώ ο Βασίλης Παπαδόπουλος μπήκε στο 52′ και στο 54ο έχασε μια μεγάλη ευκαιρία σε τετ-α-τετ. Από την άλλη ο Γιαννούλης έπαιξε σε ολόκληρο το ματς, ενώ ο Μυστακίδης ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε στο 48ο λεπτό.

Αιγινιακός-Αν. Καρδίτσας 1-0
Αγχώδης νίκη για τον Αιγινιακό, με 1-0 επί της Αναγέννησης με κανέναν από τους Πολύζο-Πόποβιτς να ξεκινάει βασικός. Ο τελευταίος μπήκε αλλαγή στο 60ο λεπτό και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση.

Παναχαϊκή-Ηρακλής Ψαχνών 3-0
Ο Νίκος Μελίσσας δεν έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του και δεν υπερασπίστηκε την εστία του Ηρακλή Ψαχνών».

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι