Πανθρακικός: «Φιλική» ισοπαλία με Βυζάντιο

Στο 2-2 έμειναν οι δυο ομάδες με τον Άκη Μάντζιο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έχουν αγωνιστεί στα 2 πρώτα ματς του πρωταθλήματος

Το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι ο Πανθρακικός την Δευτέρα (1/9) με τον Άκη Μάντζιο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν αγωνίστηκαν απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα το Σάββατο (30/8) ή πήραν λίγο χρόνο συμμετοχής αλλά και σε ποδοσφαιριστές από την ομάδα Νέων.

Οι ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 με την ομάδα του Μάντζιου να προηγείται 2 φορές αλλά τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν ισάριθμες φορές. Ο Αράμπα στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να ισοφαρίσει δυο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Μαρκόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τριανταφυλλάκος έδωσε προσωρινά το προβάδισμα στην ομάδα του στο 55’ με κεφαλιά για να ισοφαρίσει ο Σαουλίδης στο 62ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο.

Ο Πανθρακικός ξεκίνησε τον αγώνα με τους Πασχαλάκη, Ζδράβο, Φραγκούλη, Χασομέρη, Τσουμάνη, Καθάριο, Τριανταφυλλάκο, Λαδάκη, Κάσες, Λίτσκα και Αράμπα.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1