ΟΦΗ: Ήττα από Μπρέντα

Με την ήττα 1-0 από την Μπρέντα ολοκλήρωσε τα φιλικά παιχνίδια επί ολλανδικού εδάφους ο ΟΦΗ.

Οι Κρητικοί παρουσίασαν για μία ακόμα φορά δύο «πρόσωπα», με τους Ολλανδούς να παίρνουν τη νίκη χάρις στο τέρμα του Μάτιτς στο 29’ ενώ ένα λεπτά νωρίτερα, είχαν δοκάρι με τον Φράντεμπουργκ.

Ο Τζενάρο Γκατούζο δοκίμασε και πάλι σχήματα και πρόσωπα, ενώ ο Ραζάκ έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τα «ασπρόμαυρα», αν και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί και επίσημα από τον Όμιλο.

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Φαζός, Τριποτσέρης, Μακρής, Φραγκουλάκης, Μπανούσης, Κουτσιανικούλης, Σίσιτς, Πετρόπουλος, Μονιάκης, Στάθης.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Ραζάκ, Μαραθιανός,Τζόρτζ, Λαμπρόπουλος, Κάλαιτζιτς, Αρτόλα, Δαμιανάκης.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ