Όλο και καλύτερος ο ΠΑΟΚ, «τεσσάρα» σε Τσβόλε!

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο ΠΑΟΚ στο φιλικό του με την Τσβόλε της οποίας επικράτησε 4-1!

Όσο περνούν οι μέρες στην Ολλανδία, ο ΠΑΟΚ εμφανίζεται ολοένα και καλύτερος! Η ομάδα του Γιώργου Δώνη έκανε μεγάλη εμφάνιση στην πρώτη ώρα του παιχνιδιού και διέλυσε 4-1 την ολλανδική Τσβόλε που μόλις προβιβάστηκε στην πρώτη κατηγορία της χώρας.

Ο «δικέφαλος» του Βορά από τα πρώτα λεπτά έδειξε την ανωτερότητά του απέναντι στην Τσβόλε και έχασε μία σημαντική ευκαιρία με τον Αθανασιάδη στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 26’ ο Ρομπέρ με πολύ ωραία ενέργεια και δυνατό σουτ, έκανε το 1-0 για τους Θεσσαλονικείς.

Η συνέχεια, ήταν ανάλογη για την ομάδα του Γιώργου Δώνη, η οποία στο 35’ με τέρμα του Απόστολου Γιάννου έκανε το 2-0 δείχνοντας πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση. Το εντυπωσιακό πρώτο μέρος, τελείωσε στο 44’ με ακόμα ένα τέρμα. Ο Λίνο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην έναρξη της επανάληψης ο ΠΑΟΚ και πάλι μπήκε εντυπωσιακά. Ο Αθανασιάδης στο 48΄ ολοκλήρωσε το επιθετικό κρεσέντο της ομάδας του. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε και η Τσβόλε πήρε τον έλεγχο της αναμέτρησης. Ο Ντροστ στο 67’ μείωσε για τους Ολλανδούς για το τελικό 4-1. Στη συνέχεια, οι Ολλανδοί είχαν και δοκάρι για να μειώσουν ακόμα περισσότερο.

Το σημαντικό είναι πως ο ΠΑΟΚ δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση ενόψει της έναρξης της επόμενης περιόδου και του δυνατού φιλικού με τη Μαγιόρκα τις επόμενες ημέρες.

{coveritlive}766914be99{/coveritlive}

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ