Πολυτιμότερος ο Λύμπε

Το γκολ που σημείωσε κατά του Πανιωνίου ο Νίκος Λυμπερόπουλος, μέτρησε σημαντικά στο ν' αναδειχθεί MVP  της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο.

Αν και ο «Δικέφαλος» δέχτηκε γκολ στα τελευταία λεπτά, μετρώντας ακόμη μια βαθμολογική απώλεια, ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα με τον Πανιώνιο ήταν από την πλευρά των γηπεδούχων.

Ο Καλαματιανός σέντερ φορ άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αλλά το γκολ του δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Πάντως, με 13 ψήφους αναδείχθηκε ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα, ακολουθούμενος από τον Δέλλα που είχε 10, τους Μάκο και Καφέ με 5 και τον Μπλάνκο με 2.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι