Έβρεξε… γκολ για Καρδίτσα

Συντάκτης: Ελένη Ανδρέου Δημοσίευση: Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011 18.48

Τη νίκη με 8-0 πήραν οι Ελπίδες Καρδίτσας κόντρα στην Καβάλα, για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Καρδίτσας από το ξεκίνημα του παιχνιδιού έκανε εμφανή την ανωτερότητά της και με πρωταγωνίστρια την Κόγκουλη, η οποία σκόραρε τέσσερα γκολ, σκόρπισε την αντίπαλό της.

Ο «χορός των γκολ» άνοιξε μόλις στο 3’ της αναμέτρησης με την Ζτράνκοβιτς, ενώ στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε η Κόγκουλη η οποία έστειλε την μπάλα δύο φορές στα δίχτυα της Δραουνίδου, στο 22’ και το 26’. Δέκα λεπτά αργότερα, στο 36’, η Ζτράνκοβιτς σκόραρε το δεύτερο προσωπικό της γκολ, «γράφοντας» το 4-0, στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47’, η Λαζανά ήταν εκείνη η οποία έβαλε ακόμα ένα γκολ για την Καρδίτσα, ενώ τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήραν η Στρετένοβιτς στο 62’ και η Κόγκουλη στο 70’ και το 89’, στέλνοντας την Καβάλα άπραγη στο σπίτι της.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Χατζηλαζάρου, Καλλιάρα, Αλεξίου, Ρίγα, Πάσχου (56’ Κουτσόνη), Γεραγόρη, Σίμου, Λαζανά (60’ Ρίζου), Ζτράνκοβιτς, Κόγγουλη, Στρετένοβιτς (77’ Τσιλίκα).

ΚΑΒΑΛΑ: Δραουνίδου, Κουπετσίδου, Καψάλα, Κουντουρογιάννη, Πολιτίδη, Τριανταφύλλου, Σογκρίογλου, Αρσενίου (84’ Κυρικιώτη), Χατζηνίκου, Κουπετσίδου Β., Βασιλειάδου.