Ισόπαλοι και στο ξύλο!

Σε έναν αγώνα που στιγματίστηκε από τις σκληρές μονομαχίες και τα πολλά νεύρα, η Καλλιθέα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ηλιούπολη στο «Ελ Πάσο».

.

Χαρακτηριστικό της αναμέτρησης είναι ότι ο Σφήκας μοίρασε ούτε λίγο ούτε πολύ, έντεκα κίτρινες κάρτες και μία κόκκινη, με αποτέλεσμα το θέαμα να περάσει σε δεύτερο λόγο.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν λίγο μετά το μισάωρο όταν το απευθείας χτύπημα φάουλ του Λεοντίου, δεν θα βρει πουθενά και αιφνιδιάζοντας τον Τακίδη θα καταλήξει στα δίχτυα του.

Οι γηπεδούχοι από εκεί και έπειτα πίεσαν για την ισοφάριση χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να μετουσιώσουν σε γκολ την υπεροχή τους πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Η ισοφάριση θα έρθει έντεκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, όταν ο Μαρουκάκης θα αξιοποιήσει το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Νικολόπουλο.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, πρωταγωνιστικό ρόλο έπαιξε το πάθος των παικτών που οδήγησε σε σκληρά μαρκαρίσματα με τον διαιτητή Σφήκα να χάνει τον έλεγχο.

Οι δύο ομάδες, ωστόσο, είχαν την ευκαιρία να πάρουν την νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο, αλλά τόσο ο Καραδήμος από πλευράς Καλλιθέας, όσο και ο Ιβάνοφ δεν τις εκμεταλλεύτηκαν.

Η δεύτερη κίτρινη κάρτα του Πινδώνη στο 90’ σε διάστημα μόλις δύο λεπτών (είχε περάσει αλλαγή στο 83’) δεν έμελλε να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι