Γρηγορίου: «Άλλη ψυχολογία πλέον…»

Για αλλαγή ψυχολογίας στον Πανσερραϊκό μίλησε ο Μιχάλης Γρηγορίου.

Μετά τη νίκη (1-0) στην Επανομή ο προπονητής του Πανσερραϊκού, Μιχάλης Γρηγορίου στάθηκε στην καλή απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου.

Αναλυτικά δήλωσε: «Και οι δύο ομάδες είχαμε ένα καλό ημίχρονο. Αργήσαμε να προσαρμοστούμε στον αγωνιστικό χώρο. Χάσαμε τα πρώτα 45 λεπτά. Η Επανομή ήταν καλύτερη και θα μπορούσε να πετύχει γκολ. Μετά διαφοροποιήσαμε το παιχνίδι μας, ζητήσαμε ανοιχτά το τρίποντο, ήμασταν καλύτεροι και πήραμε τη νίκη.

Δε ξέρω αν θα έπρεπε πιο νωρίς να μετρήσει ένα γκολ στη φάση του Κιάσσου. Είναι πολύτιμοι βαθμοί και δίνουν συνέχεια στο σερί που ζητούσαμε. Πρέπει να είμαστε σοβαροί με τα Γιαννιτσά και να πάρουμε τη νίκη. Έχει αλλάξει η ψυχολογία σε όλους μας πλέον».

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1