Φυντάνης: «Δείξαμε καλά στοιχεία»

Τα θετικά της ήττας (2-0) από τον Πιερικό κράτησε ο προπονητής της Παναχαϊκής, Ηλίας Φυντάνης.

Στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής της Παναχαϊκής, Ηλίας Φυντάνης δήλωσε: «Την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, έπρεπε να την είχαμε δείξει και στο πρώτο. Δεχτήκαμε δυο γκολ από στημένες φάσεις και δεν κινδυνεύσαμε σε καμία άλλη περίπτωση από τον Πιερικό. Προσπαθήσαμε με οργανωμένες επιθέσεις να απειλήσουμε, αλλά πέσαμε πάνω σε μια οργανωμένη άμυνα που δεν μας έδωσε περιθώρια να αντιδράσουμε.

Στο δεύτερο 45λεπτο ρισκάραμε πολύ με τις αλλαγές, αλλά ήταν δύσκολο να διασπάσουμε την άμυνα του Πιερικού. Αν πετυχαίναμε ένα γκολ, θα άλλαζε το αποτέλεσμα. Δείξαμε καλά στοιχεία σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι».

Ο αμυντικός των Αχαιών, Γιώργος Λαμπρόπουλος δήλωσε: «Ήταν απαράδεκτο το γεγονός πως δεν υπήρχαν μπάλες στο τέλος για να παίξουμε».

* Μαζί με τον πρόεδρο του Πιερικού, Κώστα Παπαδόπουλο παρακολούθησε την αναμέτρηση ο ιδιοκτήτης των Αχαιών, Αλέξης Κούγιας.

{textlink02}

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ