Φιλική «πεντάρα» η Ρούμπιν! (video)

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά «Μαρμπέλα» η Ρούμπιν Καζάν, καθώς συνέτριψε με 5-1 την Ζεσταφόνι από την Γεωργία.

Η προσεχή αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «32» του Europa League άνοιξε το σκορ μόλις στο 19’ με την κεφαλιά του Σαρόνοφ. Οι Γεωργιανοί έφεραν το ματς στα ίσια (1-1) με τον Γκριγκαλασβίλι στο 26’, αποτέλεσμα με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για τα αποδυτήρια.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος, οι Ρώσοι ήταν καταιγιστικοί και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 56’ με τον Καραντενίζ, ενώ στο 67’ ο Οραζακέντοφ έκανε το 3-1. Στο 85’ ο Μάρτινς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 και στο 88’ ο Μπιστρόφ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μάρτινς, διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Με τη νίκη της αυτή, η Ρούμπιν θα αντιμετωπίσει στον τελικό του τουρνουά την Λεχ Πόζναν από την Πολωνία, η οποία νωρίτερα είχε επιβληθεί της ρουμανικής Τιμισοάρα με 5-0. Το παιχνίδι θα γίνει τη Δευτέρα (6/2).

Ρούμπιν (α’ ημίχρονο): Ριζικόφ, Κουζμίν, Σαρόνοφ, Μποτσέτι, Α. Ντζαλίλοφ, Νάτσο, Νεμόφ, Κασάεφ, Ρ. Εμερένκο, Πορτνιαγκίν, Ντιαντιούν.

(β’ ημίχρονο): Ριζικόφ, Ανσάλντι, Κβερκβέλια, Νάβας, Ουστίνοφ, Καραντενίζ, Μπιστρόφ, Κίσλιακ, Μάρτινς, Οραζακέντοφ, Τζόναθαν.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ