Μπερντίγεφ: «Ο ΠΑΟΚ έπαιξε όπως περίμενα»

Δίκαιο χαρακτήρισε ο προπονητής της Ρουμπίν Καζάν, Ρούμπιν Μπερντίγεφ, το αποτέλεσμα του αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

Ο έμπειρος τεχνικός μίλησε στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του ισόπαλου (2-2) αγώνα με τον ΠΑΟΚ στη Ρωσία και υποστήριξε ότι η ομάδα του Λάσλο Μπόλονι έπαιξε όπως ακριβώς περίμενε.

«Είχα πει στους παίκτες μου να προσέχουν τις αντεπιθέσεις του ΠΑΟΚ. Δυστυχώς χάσαμε μία από αυτές και ήρθε το 0-1. Από το 2-2 και μετά θα μπορούσε να κερδίσει και η δική μου ομάδα και ο ΠΑΟΚ. Στο πρώτο ημίχρονο στην ομάδα μου υπήρχε φόβος σχετικά με τα λάθη και γι’ αυτό είχαμε τέτοια εικόνα. Είχαμε πάθος. Χρειάζεται λίγο χρόνο η ομάδα», είπε αρχικά ο Μπερντίγεφ και συμπλήρωσε:

«Σήμερα οι παίκτες που έπαιξαν στα πλάγια μπακ, δεν ήταν στη φυσική θέση τους. Είχαμε απουσίες λόγω τραυματισμών. Επιθετικά έχουμε ανέβει με τον ερχομό του Βαλντέζ. Με τον καιρό θα παίζουμε σε μεγαλύτερα διαστήματα το εκρηκτικό εικοσάλεπτο που είχαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Σήμερα ο ΠΑΟΚ έπαιξε όπως τον περίμενα. Κάναμε το παν για να πετύχουμε τρίτο γκολ, μετά το 2-1, όμως ήρθε η ισοφάριση. Θα παλέψουμε μέχρι τέλους στον όμιλο και τότε θα κριθούν τα πάντα. Αν εξαιρέσουμε την ευκαιρία του ΠΑΟΚ για τρίτο γκολ στα τελευταία λεπτά, είχαμε και εμείς ευκαιρίες. Γενικώς το θεωρώ δίκαιο, αν και θα προτιμούσα να είχαμε κερδίσει».

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι