«Σπουδαίος τερματοφύλακας»

Με τα καλύτερα λόγια μίλησε για τον Μάνουελ Νόιερ, ο συμπαίκτης του στη Σάλκε, Νικολά Πλεστάν.

Ο Γερμανός γκολκίπερ «κατέβασε τα ρολά» στο πρώτο ημίχρονο, στο ματς με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ωστόσο, στην επανάληψη δεν κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του.

«Είμαστε απογοητευμένοι που χάσαμε, αλλά τουλάχιστον προσπαθήσαμε. Αν δεν είχαμε τον Νόιερ στο τέρμα, τότε το σκορ θα είχε πάρει μεγάλες διαστάσεις, καθώς η Μάντσεστερ απέδειξε ότι είναι πιο δυνατή ομάδα και δεν μας άφησε κανένα περιθώριο.

Πάντως, αν δεν είχαμε αυτόν τον σπουδαίο τερματοφύλακα, τότε μπορεί να είχαμε διασυρθεί. Απομένει ένα ακόμα παιχνίδι, αλλά είναι σχεδόν απίθανο να περάσουμε», τόνισε σχετικά ο αμυντικός της γερμανικής ομάδας.

Γλιτώνει τη χρεοκοπία ο Μπόρις Μπέκερ
Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1